BMIAlkoholDiskuze×

VYHLEDAT

Zavřít

Aminokyseliny, kyseliny

Anabolika, steroidy

Antioxidanty

Bílkoviny, proteiny

Chemie

Enzymy, koenzymy

Hubnutí, diety, redukce

Kreatin, kre-alkalyn...

Minerální látky

PelMel

Pitný režim

Pohybový aparát

Přídatné látky, aditiva...

Řasy

Rostliny, extrakty, silice

Sacharidy

Tuky, oleje

Vitaminy

Živočišné látky, extrakty

www.nutrion.cz/info

PRO SPRÁVNOU FUNKCI STRÁNEK POVOLTE JavaScript.


MCT - TRIGLYCERIDY SE STŘEDNĚ DLOUHÝM ŘETĚZCEM

MCT olej je formou tuku, která byla strukturálně změněna odbouráváním některých uhlíkových atomů. Díky této strukturální změně je MCT olej absorbován mnohem rychleji než triglyceridy s dlouhým řetězcem. 1 gram MCT = 8 kalorii.

 

MCT oleje byly původně používány ve výživných programech hospitalizovaných pacientů při léčbě různých katabolických stavů, které vyžadovaly zvláštní výživu, aby byla umožněna regenerace a zastaveno odbourávání svalů.

 

Kulturisté začali užívat MCT olej ve snaze ušetřit proteiny při nízkokalorické dietě. Věřilo se (a je to částečně pravda), že MCT olej není v těle uskladňován ve formě tuku tak jednoduše jako ostatní tuky, které jsou součástí stravy.

  • vysoce koncentrovaný zdroj energie pro svalovou práci
  • ochrana před katabolickým stavem, pro přibíraní - při přeměně MCT oleje na energii se vytvářejí tzv. ketony, které dokáží zamezit štěpení svalů
  • urychlení metabolismu a umožňuje více "spalovat" tuky

 

Dávkování: 1 -  4x denně po jídle nebo nalačno 1 lžíce jako doplněk stravy. Průměrná denní dávka se pohybuje kolem 20 g, nepřekračujte 40 g. Dávku zvyšujte postupně, aby si tělo na MCT olej zvyklo (jinak průjem). Z přírodních zdrojů jej můžeme najít například v palmovém nebo kokosovém oleji.

aFK

Diskuze » MCT - TRIGLYCERIDY SE STŘEDNĚ DLOUHÝM ŘETĚZCEM

Mohlo by Vás zajímat...


Stránky jsou věnovány informacím o výživových přípravcích, vitamínech, minerálech, doplňkové a sportovní výživě a látkám rostlinného původu. Stránky mají pouze informativní charakter.

Stránky se snaží podávat kvalitní, komplexní a objektivní informace. I přesto doporučujeme, veškeré zde získané informace porovnávat s dalšími zdroji, zejména z důvodu neustálého rozvoje vědních oborů spojených s oblastí zájmu těchto stránek.

Twitter NUTRIONczFacebook.com/nutrionczInstagram.com/nutrioncz

MCT - TRIGLYCERIDY SE STŘEDNĚ DLOUHÝM ŘETĚZCEM