BMIAlkoholDiskuze×

VYHLEDAT

Zavřít

Aminokyseliny, kyseliny

Anabolika, steroidy

Antioxidanty

Bílkoviny, proteiny

Chemie

Enzymy, koenzymy

Hubnutí, diety, redukce

Kreatin, kre-alkalyn...

Minerální látky

PelMel

Pitný režim

Pohybový aparát

Přídatné látky, aditiva...

Řasy

Rostliny, extrakty, silice

Sacharidy

Tuky, oleje

Vitaminy

Živočišné látky, extrakty

www.nutrion.cz/info

PRO SPRÁVNOU FUNKCI STRÁNEK POVOLTE JavaScript.

» Chemie


PHOSPHATIDYLSERINE (FOSFATIDYLSERIN)

PS - Fosfatidylserin - je zajímavý komponent (derivovaný z lipidového extraktu sójových bobů), který byl vědci prozkoumáván zejména ve vztahu k tělesné produkci kortizolu - stresového hormonu, který mj. "pojídá" svaly (katabolický stav), pokud je jeho produkce nadměrná.

 

PS je látka, která je velmi důležitá pro činnost mozku. Produkce fosfatidylserinu mozkem se věkem sníží na hladiny, které jsou nedostačující pro plné využití funkční kapacity mozku. Proto je suplementace fosfatidylserinem velmi důležitá zejména ve vyšším věku - fosfatidylserin zlepší uvolňování a aktivitu neurotransmiterů a jejich receptorů, ulehčí šíření mozkových impulzů a zlepší mozkovou aktivitu.

 

Bylo provedeno několik klinických studíi a výsledky ukazují, že suplementace PS může:

  • zlepšit stav paměti, poznávacích schopnosti, vizuální paměť,
  • snížit vliv stresu - zlepšení nálady, méně stresující pocity (neurotické problémy)
  • zlepšit fyzickou a psychickou odolnost organismu,

 

V jedné studii dostávala první skupina 800 mg PS denně a druhá skupina placebo po dobu deseti dní a pak byl indukován fyzický stres ve formě intenzivního cvičení.

Vědci měřili hladinu kortizolu v těle a pozorovali, že osoby, které dostávaly placebo, zaznamenaly po tréninku výrazné zvýšení hladiny kortizolu. Toto zvýšení bylo u osob, které dostávaly 800 mg PS denně omezeno.

 

PS může být pro sportovce velmi hodnotný, můžete být schopni zabránit nadměrnému odbourávání svalové tkáně a tím umožnit větší svalový růst.

aFK

Diskuze » PHOSPHATIDYLSERINE (FOSFATIDYLSERIN)

Mohlo by Vás zajímat...


Stránky jsou věnovány informacím o výživových přípravcích, vitamínech, minerálech, doplňkové a sportovní výživě a látkám rostlinného původu. Stránky mají pouze informativní charakter.

Stránky se snaží podávat kvalitní, komplexní a objektivní informace. I přesto doporučujeme, veškeré zde získané informace porovnávat s dalšími zdroji, zejména z důvodu neustálého rozvoje vědních oborů spojených s oblastí zájmu těchto stránek.

Twitter NUTRIONczFacebook.com/nutrionczInstagram.com/nutrioncz

PHOSPHATIDYLSERINE (FOSFATIDYLSERIN)