BMIAlkoholDiskuze×

VYHLEDAT

Zavřít

Aminokyseliny, kyseliny

Anabolika, steroidy

Antioxidanty

Bílkoviny, proteiny

Chemie

Enzymy, koenzymy

Hubnutí, diety, redukce

Kreatin, kre-alkalyn...

Minerální látky

PelMel

Pitný režim

Pohybový aparát

Přídatné látky, aditiva...

Řasy

Rostliny, extrakty, silice

Sacharidy

Tuky, oleje

Vitaminy

Živočišné látky, extrakty

www.nutrion.cz/info

PRO SPRÁVNOU FUNKCI STRÁNEK POVOLTE JavaScript.


CYTOCHROM-C

Cytochrom je protein, který má jednoduchý polypeptidový řetězec. Je součástí mitochondriálního elektronového transportního řetězce, což je komplexní metabolický systém, který funguje při terminální oxidaci živin a slouží tvorbě ATP. Úlohou cytochromu-c je přenášet elektrony mezi dvěma enzymatickými systémy, známými jako cytochrom-c reduktáza a cytochrom-c oxidása. Její přítomnost v mitochondríich podporuje dostatečný přísun kyslíku, svaly tedy mohou odvést kvalitnější práci.

Vědci zjistili, že Cytochrom-C napomáhá spíše výkonnostnímu tréninku než anaerobním aktivitám jako je sprint nebo trénink se zátěží. Může proto působit jako ergogenní látka pro běžce na dlouhé tratě, nelze ho ovšem doporučit sportovcům, kteří cvičí se zátěží.

aFK

Diskuze » CYTOCHROM-C

Mohlo by Vás zajímat...


Stránky jsou věnovány informacím o výživových přípravcích, vitamínech, minerálech, doplňkové a sportovní výživě a látkám rostlinného původu. Stránky mají pouze informativní charakter.

Stránky se snaží podávat kvalitní, komplexní a objektivní informace. I přesto doporučujeme, veškeré zde získané informace porovnávat s dalšími zdroji, zejména z důvodu neustálého rozvoje vědních oborů spojených s oblastí zájmu těchto stránek.

Twitter NUTRIONczFacebook.com/nutrionczInstagram.com/nutrioncz

CYTOCHROM-C