BMIAlkoholDiskuze×

VYHLEDAT

Zavřít

Aminokyseliny, kyseliny

Anabolika, steroidy

Antioxidanty

Bílkoviny, proteiny

Chemie

Enzymy, koenzymy

Hubnutí, diety, redukce

Kreatin, kre-alkalyn...

Minerální látky

PelMel

Pitný režim

Pohybový aparát

Přídatné látky, aditiva...

Řasy

Rostliny, extrakty, silice

Sacharidy

Tuky, oleje

Vitaminy

Živočišné látky, extrakty

www.nutrion.cz/info

PRO SPRÁVNOU FUNKCI STRÁNEK POVOLTE JavaScript.


KYSELINA HYALURONOVÁ

Kyselina hyaluronová tvoří hlavní součást synoviální tekutiny. Čím vyšší je koncentrace kyseliny hyaluronové, tím lepší jsou visko-elastické vlastnosti chrupavky. Její podávání normalizuje vlastnosti synoviální tekutiny, pomáhá proti degeneraci chrupavky a obnovuje její původní vlastnosti.

Hyaluronová kyselina je přírodní, tělu vlastní substance, obsažená v mnoha orgánech těla.
V chrupavce je hlavní složkou mezibuněčné hmoty – kloubní tekutiny, která dodává měkkost, pružnost a mazlavost. Struktura molekuly kyseliny hyaluronové způsobuje i při nízké koncentraci její schopnost vázat mnoho molekul vody za tvorby viskózního gelu, který pojivovým tkáním přináší schopnost odolávat vnějšímu tlaku.

Regeneruje vazivo tak účinně, že potlačuje i proces stárnutí kůže a je využíván i v kosmetických omlazovacích přípravcích. Urychluje také hojící procesy a potlačuje vznik jizev. Zlepšuje lubrikaci, "promaže" klouby, svalová vlákna a šlachy. Podílí se také na zlepšené tvorbě chrupavek kloubů, váže na sebe látky dráždící receptory bolesti a snižuje tak úroveň signálu bolesti v tzv. SG buňkách páteře. Ty jsou nazývány "brány bolesti", neboť se "otvírají", tedy předávají signál do mozku, až při jisté prahové úrovni. Kombinace snížení úrovně dráždění receptorů bolesti a zvýšení prahové hodnoty "brány bolesti" umožňuje zvýšení sportovní výkonnosti a vysvětluje častý okamžitý ústup bolesti.

Receptory pro kyselinu hyaluronovou se nacházejí v kůži, proto se nabízí její vnější použití - vmasírování do pokožky v okolí bolestivých kloubů a namožených šlach, k omlazování pokožky obličeje, krku a dekolt. Urychluje tkáňovou regeneraci a hojivý proces. Účinek hyaluronové kyseliny se očekává při posílení imunity v boji s viry stejně tak v prevenci nádorových onemocnění.

Pro využití v estetické medicíně je kyselina hyaluronová používá v podobě gelu v injekcích. Preparáty se liší podle velikosti částic gelu. To znamená, že se pro korekcí hrubších vrásek a hlubších defektů aplikují preparáty s většími částicemi.
Kyselina hyaluronová aplikovaná do kůže zvyšuje schopnost kůže vázat vodu, posiluje pevnost a pružnost pokožky; podporuje tvorbu nových kolagenových a elastických vláken; ošetřené častí kůže jsou měkké, poddajné a mají přirozený vzhled.

Při problémech s pohybovým aparátem, se používají masážní gely (Biora...) a doplňky výživy (Flexit...) s obsahem kyseliny hyaluronové.
aFK

Diskuze » KYSELINA HYALURONOVÁ

Mohlo by Vás zajímat...


Stránky jsou věnovány informacím o výživových přípravcích, vitamínech, minerálech, doplňkové a sportovní výživě a látkám rostlinného původu. Stránky mají pouze informativní charakter.

Stránky se snaží podávat kvalitní, komplexní a objektivní informace. I přesto doporučujeme, veškeré zde získané informace porovnávat s dalšími zdroji, zejména z důvodu neustálého rozvoje vědních oborů spojených s oblastí zájmu těchto stránek.

Twitter NUTRIONczFacebook.com/nutrionczInstagram.com/nutrioncz

KYSELINA HYALURONOVÁ