BMIAlkoholDiskuze×

VYHLEDAT

Zavřít

Aminokyseliny, kyseliny

Anabolika, steroidy

Antioxidanty

Bílkoviny, proteiny

Chemie

Enzymy, koenzymy

Hubnutí, diety, redukce

Kreatin, kre-alkalyn...

Minerální látky

PelMel

Pitný režim

Pohybový aparát

Přídatné látky, aditiva...

Řasy

Rostliny, extrakty, silice

Sacharidy

Tuky, oleje

Vitaminy

Živočišné látky, extrakty

www.nutrion.cz/info

PRO SPRÁVNOU FUNKCI STRÁNEK POVOLTE JavaScript.

Diskuze: Elektronická cigareta - co a jak

Elektronická cigareta - co a jak

Elektronická cigareta< h2> E-cigareta byla vyvinuta kupodivu v Číně a odtud se rozšířila do zbytku světa. Funguje na velmi jednoduchém principu, kdy dochází vlivem tepla k odpaření tekuté látky s obsahem nikotinu< a>< span>< span>< span>< span>< span>< span>< span>< span>< span>< span>< span>< span>< span>< span>< span>< span>< span>< span>< span>. Inhalací vzniklé páry s nikotinem se tzv. kouří - nikotin je v těle a kuřákova potřeba je uspokojena.< p> Jde vlastně o princip vaporizéru< a>< span>< span>< span>< span>< span>< span>< span>< span>< span>< span>< span>< span>< span>< span>< span>< span>< span>< span><...

Zpět na článek: Elektronická cigareta - co a jak

JMÉNO - min. 5 znaků

NADPIS - min. 5 znaků

TEXT

Tři krát 1 se rovná

 

Diskuze je určena pouze pro výměnu informací a zkušeností mezi návštěvníky stránek a nevyjadřuje názory serveru.

Jak jsem začal kouřit elektronicky

07.11.2012 12:23:03 | Lenka Knechtlová | odpovědět

Jak sem začal kouřit elektronicky
Rád bych vás touto cestou seznámil se svými začátky při kouření elektronické cigarety. Popíšu vše po pravdě a nezatajím ani negativní případy. Omluvte moji otevřenost, patří to k věci. Na druhou stranu věřím, že se tento článek může stát pomůckou pro každého začínajícího kuřáka.
Výběr elektronické cigarety
Základním předpokladem "bezbolestného" přechodu na elektronickou cigaretu je její správný výběr. Základ elektronické cigarety je baterka, nádobka na liquid a zařízení, které prostřednictvím tepla přetvoří kapalný liquid do plynné podoby. Někdy je nádobka na liquid a zařízení tvořící teplo v jednom (echomize, cartomizer eGo-W).
Baterie
Záleží na tom, zda jste žena nebo muž. žena si vybere většinou kratší cigaretu (650, maximálně 900 mAh). Zároveň asi sáhne po nějaké jiné, než černé barvě. Muž volí silnější (a také větší) baterku v kapacitě od 900 do 1300 mAh. Nejobvyklejší je černá nebo kovová.
Já jsem na začátku zvolil eGo-W s černou baterií 1100 mAh.
Vše má své pro a proti. Jak už jsem psal, šel jsem do eGo-W, který má cartomizer s obsahem 2 ml. S příchodem echomizeru jsem si jeden zakoupil a také jsem u echomizeru zůstal. Zkoušel jsem koučit eGo-C i eGo-T (včetně značky Joyetech), ale vždy jsem se vrátil ke cartomizeru a později k echomizeru.
Samotné kouření
1. den
Začal jsem kouřit 29.1.2012. Cigaretu jsem dostal dopoledne. Okamžitě jsem ji "nastartoval", dolil liquid (LM, 24 mg nikotinu) a začal kouřit. Zachutnalo mi to hned na začátku. Klasickou cigaretu jsem si nedal a vychutnával jsem si privilegia kouření u počítače a ne ve studené kuřárně. Zhruba za 2 hodiny neustálého tahání se mi zamotala hlava. Jednoduše jsem se překouřil, částečně tedy předávkoval nikotinem. V tu chvíli mě přešla chuť na jakékoli kouření. Po dalších dvou hodinách jsem zase párkrát potáhnul a šlo to. Byl jsem jenom opatrnější.
Po příjezdu z práce domu jsem si poprvé zakouřil v obýváku u televize. Byl to velký nezvyk, ale když sem se přes velký oblak kouře koukal na televizi, bylo to osvobozující. Dříve sem doma kouřit nesměl. Dým nepáchne, naopak, některé příchtě příjemně voní. Pak se dostavilo další motání hlavy. Znovu jsem neodhadl množství nasátého nikotinu. Ten den už jsem nekouřil. Klasickou cigaretu sem si tedy celý den nedal.
2. den - velká zkouška - RÁNO!
Nastalo ráno a já si udělal každodenní kafe. Ještě rozespalý jsem usedl k počítači a začal usrkávat kávu. A samozřejmě začal kouřit elektronickou cigaretu. První poznatek byl, že mě mírně bolí plíce, a že je ta cigareta moc silná. Druhý poznatek už byl příjemnější: cigareta mi chutnala. A pak přišel poslední, pro mě rozhodující, poznatek: Po pár šlucích (nebo šlukách?) jsem běžel na velkou! Stejný rituál jako u klsické cigarety. Na míse jsem pokuřoval a věděl, že mám vyhráno. Elektronická cigareta funguje.
2. den - zaměstnání
Po příchodu do zaměstnání jsem v kapse bundy vylovil svoji krabičku cigaret (červené LM), které jsem si koupil předešlého dne. S kolegama sem zašel do kuřárny a jednu klasickou cigaretu sem vykouřil. Chutnala mi a bavilo mě hrát si se zapalováním, otáčením cigarety i jejím následným "típnutím." Pak jsem se vrátil k počítači a kouřil jenom elektronicky. Toto kolečko jsem ten den opakoval 3x, tedy 3 klasické cigarety. Ten den sem se už nepřekouřil.
3. den
3. den se podobal těm předchozím, ranní toaleta, 2 - 3 klasické cigarety a siesta s elektronikou večer u televize.
Další dny
Eletronickou cigaretu sem začal brát jako náhražku té klasické. Velice úspěšnou a plnohodnotnou náhražku. Během prvních 14ti dnů jsem dokouřil postupně krabičku červených LM, kterou jsem si koupil 29.2.2012. Od té doby jsem si už žádnou nekoupil. Asi tak 1 - 2x týdně jsem si potáhl z "davajky", ale už mi tak nechutnala jako ta elektronická. Dneska (asi po 4 měsících) už nekouřím žádné klasické cigarety. Nechutnají mi. Vůbec! Cítím z nich dehet, spáleninu a chemi. Elektronickou cigaretu kouřím pořád a asi i kouřím pořád stejně. Neubírám ani počet nádechů za den, ani nesnižuji obsah nikotinu v liqidu.
Závěrem
Za cca 4 měsíce sem ušetřil asi 12 tisíc korun. Samozřejmě je nevidím, protože si nedávám každý den do kasičky hodnotu 2 krabiček, ale vím to a to vědomí mi stačí. Asi po 14ti dnech kouření e-cigarety sem přestal po ránu kašlat. Teď už nekašlu vůbec. Neříkám, že mám čisté, zdravé plíce, ale vyběhnu schody a nezadýchám se. Střídám příchutě liquidů a dost se tím bavím. Míchám si cigaretovou příchut s ovocnou a je to zajímavá alchymie.
Negativa
Elektronická cigareta má i svá negativa. Jsem otrokem své baterie. Neustále hlídám, jestli je dostatečně nabitá, nosím s sebou náhradní echomizer a liquidy mám v práci, doma i v autě - aby náhodou nedožel. Občas cítím v puse zvláštní pachuž a nevím, jestli to necítí i mé okolí. Ale mám nějaké problémy s korunkou, tak nevím, jestli příčina není tam. A další negativum: Pořád to něco stojí. Měsíčně původně asi 500 Kč (30 ml liquidu, 1 echomizer a amortizace baterky), ve finále je to víc. Kupuji si novinky, vychytávky, náhradní baterie šňůrky a další "nezbytné" doplňky. Tím se to vyšplhá v průměru na 800 Kč měsíčně. Ale co je o proti 4200 Kč měsíčně za červené LM? Nic!!!
A teď už opravdový závěr
UšetříteJděte do toho! Ne proto, že to prodáváme. Jděte do toho kvůli sobě. Budete se cítit líp, ušetříte peníze a budete IN. Moc vám přeji, abyste obdobný článek jednou mohli napsat i vy.
Jaromír Knechtl www.cisteplice.cz

Elektronická cigareta zkušenost

01.11.2016 14:15:21 | Katka M. | odpovědět

Já se k ní dostala přes mojí kamarádku, která jí začala kouřit jako náhradu za tabákový. Tím, že to byla silná kuřačka, tak jsem teprve uvěřila tomu, že to funguje dobře. Samotnou by mě to asi nenapadlo si jí koupit. Koupila jsem si tu samou, co má známá Vapour2, už jsem věděla jak funguje a jak chutná. Je to jednoduchý, chutný.. Jsem ráda, že jsem se k tomu dostala a zbavila se cigaret a zapáchajících prstů..

Cigareta

22.07.2018 17:43:19 | Daffa | re 20.09.2018 16:11:57 | odpovědět

dobrý den, chtěla bych se zeptat sháním elektronickou cigaretu pro jí mamku. Moje mamka vykouří maximálně 10 cigaret denně. Jakou e-cigaretu bych jí měla pořídit? Stačí https://www.covybrat.cz/nejlepsi-e-cigareta/ Smoke pen?

RE: Cigareta

18.09.2018 08:13:05 | PEPAN | odpovědět

malá kapacita baterie, bude stále nabíjet

Tohle vypadá zajímavě

04.05.2019 09:07:48 | merkudes | odpovědět

na tohle jsem narazila včera
http://www.liquashop.cz/joyetech-gripy/joyetech-exceed-grip-sada-1000-mah-2/

Náplně do e-cigarety

19.11.2019 18:36:50 | Patrik | re 16.12.2019 23:02:39 | odpovědět

Zdravím, nemáte prosím někdo kontakt na levnější náplně do vaporizéru? můžete mi poradit kde nakupovat? kde bych sehnal i náplně bez nikotinu?

RE: Náplně do e-cigarety

20.11.2019 12:54:36 | Radim | odpovědět

To záleží čemu říkáte levnější? já jsem teď objednával 10 ml náplně za 64 korun.

RE: RE: Náplně do e-cigarety

21.11.2019 12:26:44 | Patrik | odpovědět

Tak za tu cenu co píšete, tak to jsou zrovna hodně levné náplně, mohl bych se tedy prosím zeptat, kde tyto náplně objednáváte?

RE: RE: RE: Náplně do e-cigarety

23.11.2019 14:20:29 | Radim | odpovědět

Když se podíváte na stránky www. vapemania .cz, tak tam najdete všechny různé příchutě za tuto cenu, a navíc mají od 400 korun poštovné zdarma.

RE: Náplně do e-cigarety

16.12.2019 23:02:39 | Lucka | odpovědět

Zdravím, doporučuji náplně od Vapemania, kupuju tady https://www.vapemania.cz./cs/naplne. Mají super složení i cenu a chuťově jsou taky chválím.

E cigarety

22.12.2019 12:12:14 | Artemissa | odpovědět

V rámci e cigaret rozhodně doporučuju shop https://www.vapemania.cz. Mají tam senzační ceny a neskutečný výběr. Hlavně teda co se týká příchutí. Vybere si tam každý.

Stránky jsou věnovány informacím o výživových přípravcích, vitamínech, minerálech, doplňkové a sportovní výživě a látkám rostlinného původu. Stránky mají pouze informativní charakter.

Stránky se snaží podávat kvalitní, komplexní a objektivní informace. I přesto doporučujeme, veškeré zde získané informace porovnávat s dalšími zdroji, zejména z důvodu neustálého rozvoje vědních oborů spojených s oblastí zájmu těchto stránek.

Twitter NUTRIONczFacebook.com/nutrionczInstagram.com/nutrioncz

Tento web používá soubory cookie.

Aby webové stránky fungovaly tak, jak je znáte, a abyste rychle našli to, co hledáte, a nezobrazovaly se vám produkty, které vás nezajímají, potřebujeme od vás souhlas se zpracováním souborů cookies, tj. malých souborů, které se ukládají ve vašem prohlížeči. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte také s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Soubory cookie můžete zakázat (kromě technických = nutných k provozu stránek) po kliknutí na tlačítko „Nesouhlasím“. Více informací o souborech cookie...

 

Téma: Elektronická cigareta - co a jak... | VITAinfo