BMIAlkoholDiskuze×

VYHLEDAT

Zavřít

Aminokyseliny, kyseliny

Anabolika, steroidy

Antioxidanty

Bílkoviny, proteiny

Chemie

Enzymy, koenzymy

Hubnutí, diety, redukce

Kreatin, kre-alkalyn...

Minerální látky

PelMel

Pitný režim

Pohybový aparát

Přídatné látky, aditiva...

Řasy

Rostliny, extrakty, silice

Sacharidy

Tuky, oleje

Vitaminy

Živočišné látky, extrakty

www.nutrion.cz/info

PRO SPRÁVNOU FUNKCI STRÁNEK POVOLTE JavaScript.


REVEŇ DLANITÁ (RHEUM PALMATUM L.)

Obsahuje v oddencích komplex tzv. antrachinonových derivátů (rhein, rheum-emodin, chrysofanol aj.) s projímavými účinky. V čajových směsích s rostlinami s potopudným a močopudným účinkem může přispívat ke snižování tělesné hmotnosti.

 

Dlouhodobější pití těchto čajů však dráždí sliznici tlustého střeva, není fyziologické a může vyvolávat i kolikovité střevní bolesti.

 

Oddenky obsahují dále třísloviny, flavony a pryskyřici. Pro obsah těchto látek reveň funguje jako jakýsi regulátor stolice (0,05 - 0,50 g protiprůjmový účinek, 1,0 - 4,0 g jako projímadlo), při onemocněních žaludku, střev a žlučových cest. Pryskyřice obsažená v reveni není vhodná při močovém písku a ledvinových kamenech.

aFK

Diskuze » REVEŇ DLANITÁ (RHEUM PALMATUM L.)

Mohlo by Vás zajímat...


Stránky jsou věnovány informacím o výživových přípravcích, vitamínech, minerálech, doplňkové a sportovní výživě a látkám rostlinného původu. Stránky mají pouze informativní charakter.

Stránky se snaží podávat kvalitní, komplexní a objektivní informace. I přesto doporučujeme, veškeré zde získané informace porovnávat s dalšími zdroji, zejména z důvodu neustálého rozvoje vědních oborů spojených s oblastí zájmu těchto stránek.

Twitter NUTRIONczFacebook.com/nutrionczInstagram.com/nutrioncz

REVEŇ DLANITÁ (RHEUM PALMATUM L.)