BMIAlkoholDiskuze×

VYHLEDAT

Zavřít

Aminokyseliny, kyseliny

Anabolika, steroidy

Antioxidanty

Bílkoviny, proteiny

Chemie

Enzymy, koenzymy

Hubnutí, diety, redukce

Kreatin, kre-alkalyn...

Minerální látky

PelMel

Pitný režim

Pohybový aparát

Přídatné látky, aditiva...

Řasy

Rostliny, extrakty, silice

Sacharidy

Tuky, oleje

Vitaminy

Živočišné látky, extrakty

www.nutrion.cz/info

PRO SPRÁVNOU FUNKCI STRÁNEK POVOLTE JavaScript.


YOHIMBIN (Pausinystalia yohimbe)

Yohimbin je hlavním alkaloidem kůry afrického stromu bujarníku - Pausinystalia yohimbe; kromě yohimbinu obsahuje tato kůra ještě dalších 10 alkaloidů, které se na biologickém účinku v malé míře podílí.

 

V praxi je používán buď čistý yohimbin ve formě soli (chlorid) anebo sumární suchý extrakt. V současnosti je u potravních doplňků vyráběných zejména v USA používání sumárního extraktu častější; tvrdí se, že má příznivější účinky.

 

Hlavním účinkem yohimbinu je rozšíření - někdy až překrvení - cévního systému v oblasti pánve. To následně přináší intenzívní prokrvení penisu a za předpokladu psychické apetence je erekce potom snazší a kvalitnější (proto se o této látce hovoří v souvislosti s muži).

 

Doporučená denní dávka chloridu yohimbinu se pohybuje kolem 10 mg, u suchého extraktu z bujarníku je až 1 gram. Názory na použití yohimbinu jako afrodisiaka se však různí; je pravda že snižuje krevní tlak a rozšiřuje cévy, blokáda alfa-adrenergických receptorů, kterou způsobuje je však méně účinná než po námelových alkaloidech. Cévní hemodynamika v pánevní oblasti je záležitostí komplikovanou, záleží také na průchodnosti cévního systému dolních končetin a na citlivosti každé osoby.

 

Yohimbin však bude mít také jisté účinky centrální - je doporučován při impotenci neurastenického původu. Tento psychicky podmíněný afrodiziakální účinek lze však pozorovat markantněji až na hranici jeho toxického působení. Přísada čistého yohimbinu nebo extraktu z kůry bujarníku k dietetickým přípravkům nemá v tomto případě za úkol navodit erekci, ale modulovat psychickou stránku cvičenců k navození osobní virilní identifikace, která je velmi významná pro psychickou anabolizaci body-builderů.

 

Vedlejší účinky: náhlé pocení, závrať, bušení srdce, pokles krevního tlaku.

 

Kontraindikace: onemocnění ledvin nebo jater, nízký krevní tlak, chronické nemoci srdce.

aFK

Diskuze » YOHIMBIN (Pausinystalia yohimbe)

Mohlo by Vás zajímat...


Stránky jsou věnovány informacím o výživových přípravcích, vitamínech, minerálech, doplňkové a sportovní výživě a látkám rostlinného původu. Stránky mají pouze informativní charakter.

Stránky se snaží podávat kvalitní, komplexní a objektivní informace. I přesto doporučujeme, veškeré zde získané informace porovnávat s dalšími zdroji, zejména z důvodu neustálého rozvoje vědních oborů spojených s oblastí zájmu těchto stránek.

Twitter NUTRIONczFacebook.com/nutrionczInstagram.com/nutrioncz

YOHIMBIN (Pausinystalia yohimbe)