BMIAlkoholDiskuze×

VYHLEDAT

Zavřít

Aminokyseliny, kyseliny

Anabolika, steroidy

Antioxidanty

Bílkoviny, proteiny

Chemie

Enzymy, koenzymy

Hubnutí, diety, redukce

Kreatin, kre-alkalyn...

Minerální látky

PelMel

Pitný režim

Pohybový aparát

Přídatné látky, aditiva...

Řasy

Rostliny, extrakty, silice

Sacharidy

Tuky, oleje

Vitaminy

Živočišné látky, extrakty

www.nutrion.cz/info

PRO SPRÁVNOU FUNKCI STRÁNEK POVOLTE JavaScript.


HCA - Hydroxycitronová kyselina

HCA - byla připravena z ovoce Garcinia, nejčastěji z Bridall bobulí. HCA pravděpodobně působí jako supresor enzymu malonyl-CoA. Tento enzym inhibuje jiný enzym zvaný acetyltransferáza. Acetyltransferáza je klíčovým enzymem pro odbourávání tuků. Jestliže inaktivujeme inhibiční efekt malonylCoA na tento enzym, dovolíme acetyltransferáze její nerušené působení na odbourávání tuků.

 

HCA je také v poslední době jedním z nejčastěji doporučovaných netoxických anorektik (látek snižujících chuť k jídlu). Potlačuje chuť k jídlu, redukuje příjem potravy, inhibuje tvorbu tuku a cholesterolu. Maximální efekt nastává, jeli tato látka podána 30-60 minut před jídlem. Je-li podána v jedné denní dávce, má zhruba 7x nižší účinnost než v případě, kdy je denní dávka rozdělena do 3 dávek dílčích. Pro snížení hladiny tuku a cholesterolu je často kombinována s chrómem.

 

Přípravky: např. HCA Caps tobolky po 500 mg

Dávkování: 3x denně 1 - 2 tobolky zhruba 1 hodinu před jídlem.

aFK

Diskuze » HCA - Hydroxycitronová kyselina

Mohlo by Vás zajímat...


Stránky jsou věnovány informacím o výživových přípravcích, vitamínech, minerálech, doplňkové a sportovní výživě a látkám rostlinného původu. Stránky mají pouze informativní charakter.

Stránky se snaží podávat kvalitní, komplexní a objektivní informace. I přesto doporučujeme, veškeré zde získané informace porovnávat s dalšími zdroji, zejména z důvodu neustálého rozvoje vědních oborů spojených s oblastí zájmu těchto stránek.

Twitter NUTRIONczFacebook.com/nutrionczInstagram.com/nutrioncz

HCA - Hydroxycitronová kyselina