BMIAlkoholDiskuze×

VYHLEDAT

Zavřít

Aminokyseliny, kyseliny

Anabolika, steroidy

Antioxidanty

Bílkoviny, proteiny

Chemie

Enzymy, koenzymy

Hubnutí, diety, redukce

Kreatin, kre-alkalyn...

Minerální látky

PelMel

Pitný režim

Pohybový aparát

Přídatné látky, aditiva...

Řasy

Rostliny, extrakty, silice

Sacharidy

Tuky, oleje

Vitaminy

Živočišné látky, extrakty

www.nutrion.cz/info

PRO SPRÁVNOU FUNKCI STRÁNEK POVOLTE JavaScript.


BŘÍZA BRADAVIČNATÁ (SYN.: BETULA PENDULA ROTH.)

Bříza Bradavičnatá obsahuje především v listech tzv. saponiny 2 - 3 % a prchavý nemastný olej (silici) 0,05 - 0,1 %, které působí močopudně a mírně antisepticky. Zvýšené vylučování moči není přitom vyvoláno drážděním ledvin. Listy obsahují dále látky slizového charakteru, které tento účinek podporují, flavonoidy 1 - 3 % a fytoncidy, které svým protizánětlivým a protimikrobiálním účinkem účinnost břízy doplňují.

 

Pitím čajů s obsahem listů břízy lze močopudným, potopudným a mírně projímavým účinkem dosáhnout též snížení tělesné hmotnosti a to zejm. je-li otylost komplikovaná zácpou nebo městnáním tekutin v organismu. V dermatologii se využívá terapii psoriázy a seborhoického ekzému.

aFK

Diskuze » BŘÍZA BRADAVIČNATÁ (SYN.: BETULA PENDULA ROTH.)

Mohlo by Vás zajímat...


Stránky jsou věnovány informacím o výživových přípravcích, vitamínech, minerálech, doplňkové a sportovní výživě a látkám rostlinného původu. Stránky mají pouze informativní charakter.

Stránky se snaží podávat kvalitní, komplexní a objektivní informace. I přesto doporučujeme, veškeré zde získané informace porovnávat s dalšími zdroji, zejména z důvodu neustálého rozvoje vědních oborů spojených s oblastí zájmu těchto stránek.

Twitter NUTRIONczFacebook.com/nutrionczInstagram.com/nutrioncz

BŘÍZA BRADAVIČNATÁ (SYN.: BETULA PENDULA ROTH.)