BMIAlkoholDiskuze×

VYHLEDAT

Zavřít

Aminokyseliny, kyseliny

Anabolika, steroidy

Antioxidanty

Bílkoviny, proteiny

Chemie

Enzymy, koenzymy

Hubnutí, diety, redukce

Kreatin, kre-alkalyn...

Minerální látky

PelMel

Pitný režim

Pohybový aparát

Přídatné látky, aditiva...

Řasy

Rostliny, extrakty, silice

Sacharidy

Tuky, oleje

Vitaminy

Živočišné látky, extrakty

www.nutrion.cz/info

PRO SPRÁVNOU FUNKCI STRÁNEK POVOLTE JavaScript.


SÍRA (MSM - methylsulfonyl methan)

Latinský název SULFUR. Chemická značka S. V Mendělejevově tabulce prvků ho řadíme do VI. skupiny. Síra je přítomna v každé rostlinné i živočišné buňce.

 

Zdrojem organické síry je MSM (methylsulfonyl methan). MSM je přírodní složkou vyskytující se v čerstvém ovoci, zelenině (cibule, česnek, červená paprika, čočka, semena slunečnice, zelí, brokolice, sojové boby), mléce a mase.

 

V lékařství se aplikují sirné masti k léčbě kožních chorob. Síra je označována jako minerál krásy. Je důležitá pro zdravé a lesklé vlasy, zdravou pokožku a nehty. Je důležitá pro tvorbu kolagenu,  nejhojnějšímu proteinu v našem těle. Je také obsažena v aminokyselinách cystein, taurin, methionin. Cystein je důležitou složkou redukovaného glutathionu, což je antioxidant, který redukuje nebezpečné peroxidy. Z toho plyne její využití pro léčbu revmatismu. Tento prvek se na tuto chorobu aplikuje od pradávna.

 

Bylo pozorováno, že děti, které trpěly revmatickou horečkou nejedly vejce. Vejce jsou velmi bohatým zdrojem cysteinu. Taurin, další aminokyselina, která obsahuje síru, je známa tím, že pomáhá kontrolovat epileptické záchvaty, stabilizací elektrické aktivity mozku. Methionin, který patří  mezi  esenciální aminokyseliny.

 

MSM může příznivě ovlivnit

  • akné, lupenku, alergie, astma
  • artritidu - zánět kloubů, bolesti svalů, křeče
  • kvasinkovou infekci, parazitární onemocnění
  • diabetes (cukrovka)
  • migrény, chronickou únavu
  • poškození kůže a stárnutí kůže, lámavé vlasy a nehty
  • syndrom karpálního tunelu
  • vředy, trávicí potíže, zácpu

 

Příznaky nedostatku: suchá kůže, lomivé nehty a vlasy, poruchy jater, funkce mozkové tkáně.

 

Denní dávky nejsou přesně stanoveny; doporučená dávka je kolem 1 - 3 g denně. Vyskytuje se v sypké nebo tabletové formě (doplňky stravy), ale přidává se i do gelů, krémů a mastí.

aFK

Diskuze » SÍRA (MSM - methylsulfonyl methan)

Mohlo by Vás zajímat...


Stránky jsou věnovány informacím o výživových přípravcích, vitamínech, minerálech, doplňkové a sportovní výživě a látkám rostlinného původu. Stránky mají pouze informativní charakter.

Stránky se snaží podávat kvalitní, komplexní a objektivní informace. I přesto doporučujeme, veškeré zde získané informace porovnávat s dalšími zdroji, zejména z důvodu neustálého rozvoje vědních oborů spojených s oblastí zájmu těchto stránek.

Twitter NUTRIONczFacebook.com/nutrionczInstagram.com/nutrioncz

SÍRA (MSM - methylsulfonyl methan)