BMIAlkoholDiskuze×

VYHLEDAT

Zavřít

Aminokyseliny, kyseliny

Anabolika, steroidy

Antioxidanty

Bílkoviny, proteiny

Chemie

Enzymy, koenzymy

Hubnutí, diety, redukce

Kreatin, kre-alkalyn...

Minerální látky

PelMel

Pitný režim

Pohybový aparát

Přídatné látky, aditiva...

Řasy

Rostliny, extrakty, silice

Sacharidy

Tuky, oleje

Vitaminy

Živočišné látky, extrakty

www.nutrion.cz/info

PRO SPRÁVNOU FUNKCI STRÁNEK POVOLTE JavaScript.


DIOSCOREA SPP. (WILD MEXICAN YAM - SMLDINEC), DIOSGENIN

DIOSCOREA

Z kořenových hlíz mexických druhů rodu Dioscorea spiculiflora Hemsl, D. composita Hemsl a jiných jsou vyráběny přípravky, které se doporučují ve stejné indikaci jako DHEA; tyto usušené podzemní části neobsahují testosteron, obsahují však steroidní sapogeniny, především diosgenin 13 % (v menší míře butogenin, gentogenin, yamogenin a korellogenin), o kterém se tvrdí, že je schopen měnit se v lidském těle na DHEA.

Z části k tomu jistě dochází, metabolická situace však není tak přehledná jako v případě čistého DHEA, protože se tu objevují ještě další, terapeuticky využívané účinky, jako je proti revmatoidní artritidě, svalovému revmatismu, zánětu žlučových cest a dysmenorrhoe. Kořeny obsahují také velké množství škrobu, bílkovin a vitamínů.

Podává se ve formě tablet na lačno, asi 30 minut před fyzickým výkonem, zapíjí se dostatečným množstvím vody.

 

DIOSGENIN

Diosgenin je rostlinný androgen (sterol) z vegetace asijských a jihoamerických džunglí, který se zdá být biologicky aktivní u lidí. Slouží jako aditivum sportovní výživy, jehož obsahové látky se v organismu přeměňují na testosteron a jeho metabolity (existuje domněnka, že prostřednictvím DHEA, který se z nich v organismu tvoří), zvyšují nárůst svaloviny a fyzickou výdrž.

Dávkování: max. 1mg Diosgeninu na 1 kilogram váhy.

aFK

Diskuze » DIOSCOREA SPP. (WILD MEXICAN YAM - SMLDINEC), DIOSGENIN

Mohlo by Vás zajímat...


Stránky jsou věnovány informacím o výživových přípravcích, vitamínech, minerálech, doplňkové a sportovní výživě a látkám rostlinného původu. Stránky mají pouze informativní charakter.

Stránky se snaží podávat kvalitní, komplexní a objektivní informace. I přesto doporučujeme, veškeré zde získané informace porovnávat s dalšími zdroji, zejména z důvodu neustálého rozvoje vědních oborů spojených s oblastí zájmu těchto stránek.

Twitter NUTRIONczFacebook.com/nutrionczInstagram.com/nutrioncz

DIOSCOREA SPP. (WILD MEXICAN YAM - SMLDINEC), DIOSGENIN