BMIAlkoholDiskuze×

VYHLEDAT

Zavřít

Aminokyseliny, kyseliny

Anabolika, steroidy

Antioxidanty

Bílkoviny, proteiny

Chemie

Enzymy, koenzymy

Hubnutí, diety, redukce

Kreatin, kre-alkalyn...

Minerální látky

PelMel

Pitný režim

Pohybový aparát

Přídatné látky, aditiva...

Řasy

Rostliny, extrakty, silice

Sacharidy

Tuky, oleje

Vitaminy

Živočišné látky, extrakty

www.nutrion.cz/info

PRO SPRÁVNOU FUNKCI STRÁNEK POVOLTE JavaScript.


HLOH JEDNOSEMENNÝ (CRATAEGUS MONOGYNA JACQ.)

Jak tento druh, tak také hloh ostrotrnný (Crataegus oxycantha L.) obsahuje zejména v listech a květech, ale i plodech flavonoidy, především rutin a hyperosid, které příznivě ovlivňují krevní oběh, posilují činnost srdečního svalu, zpomalují tepovou frekvenci a rychlost vedení vzruchu, rozšiřují cévy, regulují krevní tlak.

K těmto účinkům přispívá i obsah adeninu, adenosinu, guaninu, cholinu a dalších látek přítomných v rostlině. Hloh působí příznivě proti rozvoji sklerózy, má zklidňující, utišující až spánek navozující účinky. Na jeho účincích se podílí těž obsah tzv. triterpenových kyselin 0,5 -1,4 % a karotenoidů.

aFK

Diskuze » HLOH JEDNOSEMENNÝ (CRATAEGUS MONOGYNA JACQ.)

Mohlo by Vás zajímat...


Stránky jsou věnovány informacím o výživových přípravcích, vitamínech, minerálech, doplňkové a sportovní výživě a látkám rostlinného původu. Stránky mají pouze informativní charakter.

Stránky se snaží podávat kvalitní, komplexní a objektivní informace. I přesto doporučujeme, veškeré zde získané informace porovnávat s dalšími zdroji, zejména z důvodu neustálého rozvoje vědních oborů spojených s oblastí zájmu těchto stránek.

Twitter NUTRIONczFacebook.com/nutrionczInstagram.com/nutrioncz

HLOH JEDNOSEMENNÝ (CRATAEGUS MONOGYNA JACQ.)