BMIAlkoholDiskuze×

VYHLEDAT

Zavřít

Aminokyseliny, kyseliny

Anabolika, steroidy

Antioxidanty

Bílkoviny, proteiny

Chemie

Enzymy, koenzymy

Hubnutí, diety, redukce

Kreatin, kre-alkalyn...

Minerální látky

PelMel

Pitný režim

Pohybový aparát

Přídatné látky, aditiva...

Řasy

Rostliny, extrakty, silice

Sacharidy

Tuky, oleje

Vitaminy

Živočišné látky, extrakty

www.nutrion.cz/info

PRO SPRÁVNOU FUNKCI STRÁNEK POVOLTE JavaScript.


ANDROGENNÍ ANABOLICKÉ STEROIDY - 3.

Anabolika - skupina synthetických steroidů (proto též anabolické steroidy) odvozených od mužského pohlavního hormonu testosteronu. Mají zvýrazněný stimulační účinek na synthesu bílkovin, zvláště svalových tkání. Užívají se léčebně; používání anabolických steroidů je zakázáno ve sportu i při výkrmu hospodářských zvířat.

 

OXANDROLON

Účinnou látku oxandrolon uvedla v roce 1964 v USA na trh firma Searle pod názvem Anavar. Přes deset let se tato látka těšila veliké oblibě, a to až do 1. července 1989, kdy byla její produkce zastavena. Anavar se ještě dnes vyrábí pod různými generickými názvy v několika zemích. Preparát s generickým názvem Oxandrolone SPA od firmy S.P.A. Milano (Societa Prodotti Antibiotica) z Itálie je v současné době jediným v Evropě dostupným originálním anabolickým steroidem, který obsahuje účinnou látku oxandrolone. V jedné krabičce je 30 tablet ve dvou platech po 15 tbl. Oxandrolon je lehký steroid s velmi slabě androgenními komponenty.Byl totiž vyvinut především pro ženy a děti. Oxandrolon je jedním z mála steroidu, které nevyvolávají u dětí předčasné zastavení růstu, poněvadž neuzavírá štěrbiny epifýz na konci kostí. Z tohoto důvodu se oxandrolon nasazuje především u dětí ke stimulaci růstu a u žen při osteoporóze. Oxandrolon způsobuje (pokud vůbec) jen velmi nepatrné virilizační příznaky.

Oxandrolon řadíme mezi několik málo steroidu, které nearomatizují na estrogeny. Návod k použití italského Oxandrolonu připisuje svému preparátu vliv na zažívací ústrojí, někteří sportovci proto také hovoří o pravidelném průjmů. Oxandrolon nevykazuje ani při velmi vysokých dávkách žádný vliv na endogenní produkci testosteronu, nepotlačuje hormonální produkci organismu.

 

OXYMETHOLON

Velice známý a populární je preparát Anapolon. Anapolon 50 je nejsilnější a zároveň nejefektivnější orální steroid. Preparát vykazuje nezvykle silné androgenní účinky, které jsou spjaty s velmi intenzivními anabolickými komponenty. Dochází ke značné kumulaci vody, která rychle zvýší objem svalu. Protože svalová buňka drží velké množství vody, získává celková muskulatura hladký, někdy až zduřelý vzhled. Během tréninku registrují vyznavači anapolonu enormní pumpovací efekt procvičovaných svalů. Anapolon zvyšuje počet červených krvinek. Často zmiňovaná "steroidová pumpa" přináší atletům během tréninku přímo fantastický a uspokojivý pocit. Anapolon 50 je bohužel zároveň nejškodlivějším orálním steroidem, který způsobuje celou řadu vážných vedlejších účinků. Může zapříčinit poruchy funkce jater, které se na začátku projevují pouze zvýšenými hodnotami jaterních testů, avšak později, pokud je podáván delší dobu ve vysokých dávkách, může vést k poškození jater. Prvními příznaky možného poškození jater je žluté zbarvení nehtů a očí nebo také žloutenka.

Anapolon 50 je jediný steroid, který je dodnes spojován se vznikem rakoviny jater. Účinná látka oxymetholon se mění na velmi silný estrogen, čímž často dochází k feminizačním projevům (např. gynekomastie) a k zadržování vody. Silná kumulace vody může pro některé sportovce navíc představovat zvýšení krevního tlaku. Jelikož se část účinné látky mění na dihydrotestosteron (DHT), může se u jedinců, kteří k tomu mají předpoklady, vyskytovat silné akné a zvýšené padání vlasů. Dalšími vedlejšími účinky mohou být bolesti hlavy, nevolnosti, zvracení, bolesti žaludku, nespavost a průjmy. Atlet se může díky Anapolonu cítit celkově špatně. Často dochází k paradoxní situaci, kdy kulturista sice nabývá na síle a masivnosti, ale necítí se obzvlášť dobře. Větší míra agresivity se přičítá výrazně zvýšené hladině androgenu a ještě stoupá při současném užívání velkého množství testosteronu. V důsledku diety, určené k budování hmoty, která je bohatá na kalorie, ale často bohužel i na tuky, může docházet k růstu hladiny cholesterolu, ke zvýšení LDL hodnot a poklesu HDL hodnot. Vlastní produkce testosteronu v těle se znatelně sníží, neboť anapolon má inhibující vliv na hypotalamus. Vylučování GnRH (Gonadotropní Releasing Hormon) se silně redukuje, popřípadě zastaví. U žen může dojít k ireverzibilním virilizačním projevům jako je akné, hypertrofie klitorisu, prohloubení hlasu, nadměrný růst chlupů na nohou a vousů, poruchy menstruačního cyklu, zesílené libido a padání vlasů. Anapolon je pro ženský organismus prostě příliš silný a je jím pochopitelně špatně snášen. Ve školní medicíně se anapolon 50 nasazuje při onemocněních kostní dřeně a anémii s poruchami tvorby krve.

 

QUINBOLON

Znám pod obchodním názvem Vister.

Anabolikum Vister je orální steroid, který se vyrábí pouze v Itálii. Má neobvyklou formu aplikace, neboť je podáván v kapslích nebo v kapkách. Druhá jmenovaná forma nebývá, alespoň u sportovců, používána. Ve školní medicíně nachází anabolikum Vister uplatnění u starších osob, především u žen po přechodu a při obvyklých nemocech a příznacích stáří. Vister je totiž velmi lehký, mírně androgenní a snadno využitelný steroid. Vykazuje podstatný anabolický účinek, povzbuzuje proteosyntézu a je možné mluvit i o dobrých vlastnostech, neboť není aromatizován a způsobuje jen nepatrnou retenci vody a solí. Kromě toho není účinná látka 17-alfa-alkylována a není tedy pro játra toxická.

 

STANAZOLOL

Obchodní název je Winstrol.

Tablety jsou 17-alfa-alkylovány, je nanejvýš nepravděpodobné, že by se při "First Pass" část účinné látky v játrech inaktivovala. Jelikož firma Winthrop produkci stanozololu celosvětově zastavila, existuje originál stanozolol v orální formě pouze od firmy Zambon.

 

STANAZOLOL DEPOT

Zvláštností injekčního Winstrolu depot je skutečnost, že účinná látka není rozpuštěna v oleji jako u většiny steroidů, nýbrž ve vodě.Účinnou látku stanozolol lze považovat za potomka dihydrotestosteronu. Winstrol Depot tím pádem nearomatizuje na estrogeny a retenci vody vyvolává pouze v ojedinělých případech.

Nejeden hluboký ženský hlas je spojen s příjmem Winstrolu Depot. Ostatní, androgenně nepodmíněné vedlejší účinky se mohou projevit u mužů i žen, a to ve formě bolestí hlavy, křečí, změn v HDL- a LDL- hodnotách a výjimečně i zvýšeným krevním tlakem. Možnost poškození jater se u injekční formy Winstrolu považuje za velmi nepravděpodobnou, při vysokých dávkách se však mohou zvýšit jaterní hodnoty. Jelikož je Winstrol Depot rozpouštěn ve vodě, působí injekce ve srovnání s olejovými roztoky zpravidla nepříjemněji, resp. lehce bolestivě.

 

STENBOLON ACETAT

Tento steroid se nevyrábí od konce osmdesátých let. Přesto si zaslouží několik vět, neboť se jednalo o velmi populární steroid. Stenbolone uvedla na trh v roce 1963 firma Syntex, stejná firma, která vyráběla populární steroidy anadrol, oxitosona a anapolon. Není proto divu, že má stenbolone podobnou indikaci jako tyto tři preparáty. A nejen to. Syntex vyvinul stenbolone jako jemnou alternativu k toxickému anapolonu atd. To se také velmi vydařilo, poněvadž Stenbolone není hepatotoxický ani nearomatizuje. Rovněž je pouze slabě androgenní. Stenbolone byl při léčbě anémie s poruchami krvetvorby podobně efektivní jako anapolon. Zvyšoval totiž počet červených krvinek. Nezadržuje vodu a nezvyšuje hladinu estrogenů. Stenbolone vykazoval zřetelně nižší anabolický a androgenní účinek než orální verze.

Poněvadž je účinná látka v acetátové formě, vykazuje pouze krátkou dobu působení. K dosažení vysoké a vyrovnané hladiny v krvi jsou proto třeba časté a pravidelné injekce. Případné vedlejší účinky jsou malé, neboť játra tento preparát velmi dobře zpracovávají a otoky, gynekomastie nebo vysoký krevní tlak se nevyskytují. Akné, zvýšená agresivita u mužů a případné snížení vlastní produkce hormonů se vyskytují v nízké míře a zřídka. Virilizační příznaky byly registrovány pouze u obzvláště citlivých žen, a to při vysokých dávkách nebo dlouhodobé aplikaci.

 

SUSTANON

Účinná látka:

Testosteronpropionat

30 mg

Testosteronphenylpropionat

60 mg

Testosteronisocaproat

60 mg

Testosterondecanoat

100 mg

 

Sustanon je velmi populární steroid. Uživatelé si jej vysoce cení, neboť ve srovnání s ostatními testosteronovými preparáty nabízí několik výhod. Jedná se o směs čtyř různých testosteronů, které na základě dobře sladěného složení vykazují synergistický efekt. Účinek čtyř testosteronů se časově doplňuje, takže sustanon začíná působit velmi rychle a zůstává v těle aktivní po dobu několika týdnů. Díky rovnéž obsaženému propionatu rozvine sustanon svůj účinek během jednoho dne a decanoat zajistí tří- až čtyřtýdenní aktivitu.  Sustanon vykazuje výrazný androgenní efekt, který se spojuje se silně anabolickými komponenty. Sustanon  potlačuje endogenní produkcí testosteronů. U žen nelze příjem depotního testosteronů doporučit, poněvadž silně zvyšuje hladinu androgenů a výsledkem  by mohly být virilizační příznaky. Vedlejší účinky sustanonu jsou podobné jako u testosteronenantatu (viz také testosteronenantat), pouze se vyskytují méně často, resp. ne tak silně. S ohledem na individuální předpoklady a dávkování může uživatel registrovat běžné, androgenně podmíněné vedlejší účinky jako akné, agresivita,  nadměrná sexuální stimulace, mastná pleť, zvýšené padání vlasů a snížená vlastní produkce hormonů. Retence vody a gynekomastie se u sustanonu "drží v rozumných mezích", resp. není tak častá a výrazná jako u enantatu a cipionatu. Poškození jater je nepravděpodobné (viz. testosteronenantat), při velmi vysokém dávkování však může dojít ke zvýšení jaterních hodnot, které se po vysazení preparátu běžně samy normalizují.

 

TESTOSTERON CIPIONAT

Ačkoliv je testosteroncipionat známý i v Evropě, rovná se zde jeho dostupnost nule. Zato je velmi oblíbený v USA. Jediný originální a legitimní evropský preparát "Testex Leo prolongatum" vyrábí firma Leo a lze jej dostat pouze ve Španělsku. Dodává se ve dvou verzích, a to 100 mg/ml a 250 mg/ml, přičemž ampule obsahují 1 ml (viz přehled). Jedná se o injekční formu testosteronů, rozpouštěnou v oleji. Vykazuje silný androgenní a anabolický účinek. Depo-Testosterone (viz přehled obchodních názvů) aromatizuje velmi lehce. Častým problémem je však retence vody, spojená s jeho užíváním. Na játra sice působí jen mírně toxicky, zato vyvolává výraznou redukci endogenní produkce testosteronů.

Věnujeme-li se vlastnostem testosteroncipionatu pozorněji, zjistíme, že se nabízí skutečně velká podobnost s testosteronenantatem. Zjednodušeně řečeno, cipionat představuje americký testosteron s depotním účinkem, zatímco enantat je evropským depotním testosteronem. Američané zastávají názor, že cipionat zadržuje v těle ještě více vody než enantat.

 

TESTOSTERON ENANTAT

Testosteronenantat je esterem testosteronu. Odpovídá za normální vývoj mužských pohlavních znaků. Při chybějící testosteronové produkci lze pro vyrovnání funkčního anatomického a psychického stavu použít příslušnou testosteronovou substituci. U mužů se obvykle nasazuje při hypogonadismu (nedostatečná funkce pohlavních žláz), podmíněném nedostatkem androgenů, a při anémii (chudokrevnosti). Překvapivě nachází testosteronenantat ve školní medicíně uplatnění také u žen a dětí. U chlapců a dospívajících se používá při poruchách růstu, u žen jako additivní léčba určitých druhů rakoviny prsu v postmenopauze. Jak již většina obchodních názvů napovídá, je testosteronenantat steroid depotního charakteru, který vykazuje dlouhou dobu působení. Teoreticky si lze dovolit velmi velké injekční intervaly, neboť v závislosti na látkové výměně a výchozí hormonální pozici účinkuje 2-3 týdny. Testosteronenantat vykazuje velmi silný androgenní efekt ve spojení s intenzivními anabolickými komponenty. Androgenní efekt je spojen se značnou retencí vody a elektrolytů. Problémem při aplikaci testosteronenantatu je vysoká míra jeho konverze na estrogeny. Tělo potom zadržuje více tuky a běžně se vyskytují feminizační příznaky (gynekomastie). Testosteronenantat silně ovlivňuje osu hypotalamus-hypofýza-varlata. Hypofýzu omezuje prostřednictvím negativní zpětné vazby, čímž negativně ovlivňuje endogenní produkci testosteronu.Při vysokých dávkách je nutno počítat s reverzibilním přerušením nebo omezením spermatogeneze ve varlatech a s jejich následným zmenšením.

Vedlejší účinky testosteronenantatu jsou především spjaty s výrazným androgenním účinkem a zvýšenou retencí vody. Tu lze také většinou označit jako příčinu hypertenze (vysoký krevní tlak), která se při užívání testosteronenantatu často objevuje. Objevuje se silné akné, a to především na zádech, prsou, ramenech a pažích, v menší míře i na obličeji. Podle tohoto projevu se snadno poznají jedinci, kteří berou příliš mnoho testosteronu. U jiných se akné kupodivu objeví až po vysazení preparátu, což se přisuzuje "Rebound-efektu". Běžná je nadměrná sexuální stimulace a častá erekce na počátku kúry. U mladých sportovců může testosteron vedle virilizace vést k urychlení růstu a procesu zrání kostí, k předčasnému uzavření epifýzy a tím ke zmenšení konečného vzrůstu.

Mezi další možné vedlejší účinky řadíme atrofii varlat, omezenou spermatogenezi a především zvýšenou agresivitu. Pokud se daří zaměřit tuto agresivitu pouze na trénink a nikoliv na okolí, není žádný důvod k obavám. U většiny sportovců, kteří testosteronenantat používají, tomu tak bohužel není. Testosteron a finaject se často stávají hlavní příčinou různých výstřelků. Za asociální chování uživatelů nese odpovědnost především vysoké dávkování. Dalo by se hovořit a jakémsi "syndromu supermana", který se dostavuje u některých jedinců. Dalšími potenciálními vedlejšími účinky může být prohloubení hlasu a nadměrné padání vlasů. Ženy by měly použití testosteronenantatu oželet, neboť může vést k obzvláště nepříjemným, androgenně podmíněným doprovodným projevům. Změny hlasu, hypertrofie klitorisu a nepřirozený nárůst libida. Změny hlasu a alopecii (androgenně podmíněné padání vlasů) je nutné zařadit jako irreverzibilní, hirsutismus (zvýšený růst ochlupení na nohou a v obličeji) a hypertrofii klitorisu jako jen částečně reverzibilní jevy. S ženami, které se takových následků nezaleknou, se dnes setkáváme na mnoha soutěžních pódíich.

 

TESTOSTERON HEPTYLAT

Vykazuje silnější účinek než enantat nebo cipionat.Tyto preparáty vykazují silnou proteosyntézu ve svalové buňce a ve vysoké míře podporuje proces regenerace. S aplikací spojená retence vody je větší než u enantatu a cipionatu.Testosterone theramex lehce aromatizuje. Může vyvolávat podobné vedlejší účinky jako testosteronenantat.

 

TESTOSTERON PROPIONAT

Testosteronpropionat je po cipionatu a enantatu třetím injekčním testosteronem.Hlavní rozdíl mezi propionatem, cipionatem a enantatem spočívá v době trvání účinku. V porovnání s depotním charakterem vykazujícím a relativně dlouho působícím enantatem a cipionatem účinkuje propionat výrazně kratší dobu. Testosteronpropionat vykazuje účinek v délce trvání 1 - 2 dny. Pokud by někdo argumentoval, že v případě propionatu se jedná pouze o rychleji účinný testosteron, který musí být častěji injekčně aplikován, jde v jeho případě o zlehčování celé záležitosti. Testosteron propionat vykazuje silný androgenní účinek, stejně jako enantat a cipionat. Znatelný rozdíl však představuje skutečnost, že propionat zadržuje mnohem méně vody a vyvolává tak výrazně nižší retencí vody. Účinek propionatu přichází velmi rychle, již po jednom až dvou dnech. Ačkoliv jsou vedlejší účinky propionatu podobného rázu jako u enantatu a cipionatu, objevují se mnohem řidčeji. Avšak při odpovídajících předpokladech a velmi vysokých dávkách může docházet k výskytu známých, androgenně podmíněných vedlejších účinků jako akné, zvýšené padání vlasů, nadměrné ochlupení a prohloubení hlasu. Muži i ženy se často setkávají s zesíleným libidem. I přes vysokou míru aromatizace propionatu na estrogeny se gynekomastie nevyskytuje tak často jako u jiných testosteronu. To samé platí i pro zadržování vody, protože retence elektrolytů a vody je méně výrazná. Propionat ovlivňuje osu hypotalamus-hypofýza-varlata a potlačuje tím endogenní produkci hormonů. Toxický vliv na játra se považuje za minimální, takže poškození jater není pravděpodobné (viz. také testosteronenantat).

 

TESTOSTERON UNDECANOAT

Pod obchodním názvem je známe jako Andriol nebo Undestor.

Andriol je jedním z mála nových steroidů, vyvinutých v posledních letech. Na rozdíl od většiny anabolických steroidů,   které   byly   uvedeny   na   trh   již   v   padesátých a šedesátých letech (a z nichž byla část opět stažena), existuje andriol teprve od počátku osmdesátých let. Tento stav je pravděpodobně i vysvětlením, proč andriol zaujímá zvláštní postavení mezi steroidy. Andriol je revoluční steroid,  neboť vedle methyltestosteronu je jediným orálním účinným testosteronovým preparátem. Testosteron sám ztrácí při orálním užívání účinnost, neboť je vstřebáván porťální žílou a okamžitě inaktivován játry. V andriolu obsažená účinná látka testosteronundecanoat je ze střeva vstřebávána do lymfatického systému, aniž by procházela játry. Tento fakt způsobuje jeho účinnost i při orální aplikaci. Funkce jater tak není ovlivněna. Testosteronundecanoat je ester mastné kyseliny - přírodního androgenního testosteronu a v těle se z převážné části mění na dihydrotestosteron - metabolit testosteronu. Proto andriol mi nimálně aromatizuje, tj. velmi malá část účinné látky se může přeměnit na estrogeny, jelikož dihydrotestosteron nearomatizuje (teprve při dlouhodobém užívání vysokých dávek). Andriol vykazuje pouze nízký inhibiční vliv na hypotalamus, čímž ovlivňuje vylučování LHR (Luteini Hormon Releasing) zcela zanedbatelně, testosteron undecanoat je v tele velmi rychle odbourán a vyloučen močí. Kapsle jsou tedy účinné pouze několik hodin.. Ženy by měly andriol oželet, neboť i u tohoto preparátu (podobně jako u testosteronu) jsou androgenní komponenty silně zastoupeny. Případnými nežádoucími následky užívání andriolu může být vysoký krevní tlak, retence tekutin, akné, nadměrná sexuální stimulace a u žen známé virilizační projevy.

Andriol je třeba skladovat v chladném prostředí (6-15°C), nejlépe v ledničce. Kapsle vykazují velmi nízkou odolnost vůči teplu a při styku se slunečním zářením se látka rozkládá.

 

TESTOVIRON DEPOT

Účinná látka: testosteronpropionat, testosteronenantat.

Tento injekční testosteronovy preparát je směsí dvou odlišných esterů testosteronu. Testosteronpropionat je odpovědný za rychlý nástup účinku, zatímco depotní účinek testosteronenantatu zajistí vícedenní délku působení. Vykazuje intenzivní anabolický efekt, který je spjat se silným androgenním efektem. Jak je již u testosteronu obvyklé, dostavuje se zároveň s růstem i retence vody. Ta se však u tohoto preparátu zpravidla neprojevuje tak výrazně jako u čistého enantatu.

 

TRENBOLON ACETAT

Obchodní název byl Finaject.

Finaject byl injekčně aplikovaný steroid z veterinární medicíny, který se v osmdesátých letech těšil obrovské oblibě v kulturistice, především však v poweriiftingu. ORIGINÁL FINAJECT SE NEVYRÁBÍ od roku 1987 v žádné zemi na světě. Ačkoliv nemá velký smysl psát o vlastnostech preparátu, který již není dostupný, udělá se v tomto případě výjimka. Často byla zakazována aplikace u zvířat, která byla chována pro maso. To nasvědčuje o velkém potenciálu zneužití. Finaject byl velmi silný androgenní steroid, který navíc vykazoval silné anabolické účinky. Nevyvolával zadržování vody v těle. Zvláštností bylo, že účinná látka trenbolonacetat hrál aktivní roli při spalování tuků. Jelikož byl Finaject acetátovou formou trenbolonu, měl pouze omezenou dobu působení. Finaject nearomatizoval, jeho účinná látka se neměnila na estrogeny.

Finaject byl silně toxický pro ledviny a po určité době užívání se u některých sportovců objevovalo bodáni v ledvinách. Prvním příznakem možného poškození ledvin byla silně tmavá moči a krev v moči. Bylo třeba dbát, aby se denní spotřeba tekutin zvýšila na 4-5 I. U žen i mužů vyvolával finaject značné, androgenně podmíněné vedlejší účinky. Sportovci si často stěžovali na bolesti hlavy, krvácení z nosu, zvýšený krevní tlak, mastnou pleť s akné a někdy i na enormně zvýšenou agresivitu. Vysoký krevní tlak je překvapujícím jevem, neboť Finaject nevyvolával retenci vody a solí, která bývá hlavní příčinou zmiňovaných problémů. Také stav pokožky se může výrazně zhoršit, což se odrazí ve zvýšené produkci mazových žláz, silnějším akné a vysokou pórovitostí kůže. Obzvlášť negativně působila často silná agresivita. Vyvolával značné výkyvy nálady. Přestože Finaject nearomatizoval, hovoří jeho uživatelé často o gynekomastii.

 

TRENBOLON HEXAHYDROBENZYLCARBONAT

Obchodní název Paraboian.

Paraboian můžeme označit za poměrně nový steroid. Firma Laboratoires Negma ho uvedla ve Francii na trh v roce 1980. Dodnes produkuje paraboian pouze tento výrobce a oficiálně je dostupný pouze ve Francii.Paraboian je silný androgenní steroid, který navíc vykazuje silný anabolický účinek. Zvláštní na tomto prostředku je fakt, že na rozdíl od ostatních silně androgenních steroidů nearomatizuje. Účinná látka nekonvertuje na estrogeny. Při užívání parabolanu navíc zjistíte, že nevyvolává zadržování vody ve tkáních.

Výrobce, Laboratoires Negma, udává v přikládaném návodu, že paraboian se aplikuje každých 14 dní. Paraboian vykazuje velké zatížení pro ledviny, méně potom pro játra. Sportovci, užívající paraboian ve vysokých dávkách delší dobu se často zmiňují o nezvykle tmavém zabarvení moči. V extrémních případech se může v moči objevit i krev, to je však jasné znamení poškození ledvin. Paraboian nevyvolává retenci vody a solí a stoupání krevního tlaku se proto vyskytuje zřídka. Podobně jako u finajectu zaznamenají mnozí sportovci agresivní chováni, které je způsobeno silným androgenním účinkem. Akné a padání vlasů se vyskytuje výjimečně, poněvadž se účinná látka nepřeměňuje na dihydrotestosteron. Paraboian redukuje endogenní produkci testosteronu.

aFK

Diskuze » ANDROGENNÍ ANABOLICKÉ STEROIDY - 3.

Mohlo by Vás zajímat...


Stránky jsou věnovány informacím o výživových přípravcích, vitamínech, minerálech, doplňkové a sportovní výživě a látkám rostlinného původu. Stránky mají pouze informativní charakter.

Stránky se snaží podávat kvalitní, komplexní a objektivní informace. I přesto doporučujeme, veškeré zde získané informace porovnávat s dalšími zdroji, zejména z důvodu neustálého rozvoje vědních oborů spojených s oblastí zájmu těchto stránek.

Twitter NUTRIONczFacebook.com/nutrionczInstagram.com/nutrioncz

Tento web používá soubory cookie.

Aby webové stránky fungovaly tak, jak je znáte, a abyste rychle našli to, co hledáte, a nezobrazovaly se vám produkty, které vás nezajímají, potřebujeme od vás souhlas se zpracováním souborů cookies, tj. malých souborů, které se ukládají ve vašem prohlížeči. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte také s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na sociálních sítích a v reklamních sítích na dalších webech. Soubory cookie můžete zakázat (kromě technických = nutných k provozu stránek) po kliknutí na tlačítko „Nesouhlasím“. Více informací o souborech cookie...

 

ANDROGENNÍ ANABOLICKÉ STEROIDY - 3.