BMIAlkoholDiskuze×

VYHLEDAT

Zavřít

Aminokyseliny, kyseliny

Anabolika, steroidy

Antioxidanty

Bílkoviny, proteiny

Chemie

Enzymy, koenzymy

Hubnutí, diety, redukce

Kreatin, kre-alkalyn...

Minerální látky

PelMel

Pitný režim

Pohybový aparát

Přídatné látky, aditiva...

Řasy

Rostliny, extrakty, silice

Sacharidy

Tuky, oleje

Vitaminy

Živočišné látky, extrakty

www.nutrion.cz/info

PRO SPRÁVNOU FUNKCI STRÁNEK POVOLTE JavaScript.

» PelMel


Na cesty do exotických krajů si nezapomeňte zabalit lékárničku

Sezóna letních dovolených se rozbíhá na plné obrátky. Pokud vás vytoužená dovolená právě čeká, jistě už přemýšlíte, co zabalit do cestovních zavazadel. A jestli jste jako cíl své cesty zvolili nějakou exotickou destinaci, stranou vašeho zájmu by rozhodně neměla zůstat cestovní lékárnička. Možná si řeknete, že pokud neodlétáte na pustý ostrov, není problém zakoupit léky i v cizině. Přesto, správně zabalenou cestovní lékárničku zajisté oceníte, zvlášť když vás v noci rozbolí zub nebo vás překvapí žaludeční nevolnost.

Jaké léky s sebou na cesty?

Vybavení cestovní lékárničky závisí na délce pobytu, na zdravotním stavu a na oblastech, které hodláte navštívit. Pokud jste vyznavači aktivní dovolené, výlety vám mohou znepříjemnit otoky, výrony či odřeniny. Jestliže se raději oddáváte sladkému lenošení v přímořských letoviscích, jistě neodoláte nabídce místních pochoutek a dopřejete si vydatnější stravu. Zažívací obtíže pak na sebe nenechají dlouho čekat. Raději nespoléhejte, že si potřebné léky nakoupíte až na místě a věnujte dostatečnou pozornost vlastní, správně vybavené lékárničce na cesty.

Plánujete exotickou dovolenou?

Čím méně vyspělou zemi se chystáte navštívit, tím lépe je třeba vybavit si cestovní lékárničku. V zahraničí může být problémem kromě snížené dostupnosti zdravotní péče též jazyková bariéra a vyšší cena léků. Ačkoli se výrazně zvyšuje podíl cestovatelů, kteří věnují dostatečnou péči zdravotní přípravě na cestu do exotických krajů, stále je co zlepšovat. Podle MUDr. Rutsche z Centra cestovní medicíny je nejčastější chybou podcenění včasného očkovaní. "Klienti k nám často přicházejí příliš pozdě na to, abychom stihli potřebný očkovací program, který pak musíme zkracovat a omezovat,“ říká MUDr. Rutsch.


Cestovní lékárnička standardně vybavená pro krátké cesty do tropů a subtropů by měla obsahovat:

  • obvazový materiál

  • dezinfekci pro ošetření drobných poranění

  • léky proti bolesti a horečce

  • léky proti nevolnosti v letadle, automobilu, popř. mořské nemoci

  • gel s obsahem antihistaminika proti svědivým vyrážkám, při pobodání hmyzem, požahání mořskými živočichy a rostlinami

  • lék proti průjmovým onemocněním

  • oční kapky s dezinfekčním účinkem

  • lék proti rýmě, kterou může způsobit klimatizace v hotelu, v autobuse nebo v letadle

  • antimykotický zásyp nebo mast

  • jehly, pinzeta, nůžky a teploměr


Před dovolenou jděte k lékaři

Pokud jste chronicky nemocní, měli byste před odjezdem navštívit odborného lékaře a požádat jej o doporučení léků, které by přicházely v úvahu při zhoršení stavu, zejména pokud směřujete do míst, kde je obtížná dostupnost lékařské péče. Do některých zemí je dovoz určitých léků zakázán, popř. celníci požadují jejich proclení. V takových případech si obstarejte v Centru cestovní medicíny potvrzení, že převážené léky jsou určeny výhradně pro vaše léčení a prevenci, popřípadě že jsou životně důležité.

Ušetřete si čas nákupem přes internet

Je jasné, že před dovolenou má každý práce a starostí až nad hlavu. Cestovatelé, kteří neponechávají nic náhodě a chtějí se dobře připravit na svou dovolenou, jistě ocení zbrusu nový internetový nástroj Lékárnička na cesty, který byl vyvinut odborníky z lékáren Dr. Max ke snadné přípravě cestovní lékárničky. Tento nástroj pamatuje na všechny cestovatelské obtíže a myslí i na očkování, která je třeba absolvovat před cestou do exotických zemí.

Jak funguje internetový nástroj Lékárnička na cesty?

Do vstupního dotazníku, který najdete na adrese www.lekarnickanacesty.cz, zadáte specifikaci cestovatelů (počet dospělých a dětí vč. jejich věku), destinaci a charakteristiku plánovaných aktivit. U aktivní dovolené vyberete typ sportu, tj. zda se plánujete věnovat cyklistice, lyžování, turistice, potápění atd. Po důkladném vyplnění dotazníku se zobrazí produkty, které odborníci doporučují vzít si s sebou na dovolenou. Zákazník si vybere produkty, které si bude chtít vzít s sebou na dovolenou. Z nabídnutého seznamu lékáren Dr. Max si vybere tu nejbližší a tam bude mít objednávku do dvou pracovních dnů připravenou k vyzvednutí. Vyškolený personál lékárny mu zároveň na místě poradí s výběrem vhodného opalovacího přípravku.

Cílem nástroje Lékárnička na cesty je usnadnit cestovatelům přípravu cestovní lékárničky, protože vybavit se správně do konkrétní destinace a nezapomenout na nic podstatného je celkem obtížné. Propojení správně sestavené cestovní lékárničky s objednávkovým systémem dosud nemá v České republice konkurenci a cestovatelům šetří čas, kterého před dovolenou nikdy není nazbyt.

Více informací na www.lekarnickanacesty.cz

aFK

Diskuze » Na cesty do exotických krajů si nezapomeňte zabalit lékárničku

Mohlo by Vás zajímat...


Stránky jsou věnovány informacím o výživových přípravcích, vitamínech, minerálech, doplňkové a sportovní výživě a látkám rostlinného původu. Stránky mají pouze informativní charakter.

Stránky se snaží podávat kvalitní, komplexní a objektivní informace. I přesto doporučujeme, veškeré zde získané informace porovnávat s dalšími zdroji, zejména z důvodu neustálého rozvoje vědních oborů spojených s oblastí zájmu těchto stránek.

Twitter NUTRIONczFacebook.com/nutrionczInstagram.com/nutrioncz

Na cesty do exotických krajů si nezapomeňte zabalit lékárničku