BMIAlkoholDiskuze×

VYHLEDAT

Zavřít

Aminokyseliny, kyseliny

Anabolika, steroidy

Antioxidanty

Bílkoviny, proteiny

Chemie

Enzymy, koenzymy

Hubnutí, diety, redukce

Kreatin, kre-alkalyn...

Minerální látky

PelMel

Pitný režim

Pohybový aparát

Přídatné látky, aditiva...

Řasy

Rostliny, extrakty, silice

Sacharidy

Tuky, oleje

Vitaminy

Živočišné látky, extrakty

www.nutrion.cz/info

PRO SPRÁVNOU FUNKCI STRÁNEK POVOLTE JavaScript.


BOR (Borum L)

Chemická značka B. V Mendělejevově tabulce prvků ho řadíme do skupiny III. Nejčastěji se vyskytuje ve formě boritanů resp. kyseliny borité. Je dalším důležitým prvkem. Jeho užitečnost spočívá ve snížení ztrát vápníku a hořčíku. Tento stav nastává hlavně u žen po menopauze, které mají v tomto období života velkou prevalenci vzniku osteoporózy. Je tedy velice výhodné, aby tyto ženy a také nemocní upoutaní dlouhodobě na lůžko brali suplementy s obsahem tohoto prvku. Diskutuje se také pozitivním ovlivnění léčby artritidy. Bor je schopen zvýšit hladinu testosteronu až dvakrát, ale pozor, to platí pouze u žen, což je pro ně výhodné hlavně po menopauze.

 

Doplňování tohoto minerálu je důležité také pro sportovce, kteří nejsou schopni zvýšenou potřebu tohoto prvku krýt potravou. Boru jsou připisovány anabolické účinky, ale on sám anabolicky neúčinkuje, pouze se podílí na některých dějích vedoucích ke vzniku anabolismu.

 

Dávky:

pro osoby, které suplementaci tohoto prvku potřebují je dostačující dávka 2-3 mg/den. Nepoužívejte větší dávky tohoto prvku, neboť vysoké dávky mohou být toxické.

aFK

Diskuze » BOR (Borum L)

Mohlo by Vás zajímat...


Stránky jsou věnovány informacím o výživových přípravcích, vitamínech, minerálech, doplňkové a sportovní výživě a látkám rostlinného původu. Stránky mají pouze informativní charakter.

Stránky se snaží podávat kvalitní, komplexní a objektivní informace. I přesto doporučujeme, veškeré zde získané informace porovnávat s dalšími zdroji, zejména z důvodu neustálého rozvoje vědních oborů spojených s oblastí zájmu těchto stránek.

Twitter NUTRIONczFacebook.com/nutrionczInstagram.com/nutrioncz

BOR (Borum L)