BMIAlkoholDiskuze×

VYHLEDAT

Zavřít

Aminokyseliny, kyseliny

Anabolika, steroidy

Antioxidanty

Bílkoviny, proteiny

Chemie

Enzymy, koenzymy

Hubnutí, diety, redukce

Kreatin, kre-alkalyn...

Minerální látky

PelMel

Pitný režim

Pohybový aparát

Přídatné látky, aditiva...

Řasy

Rostliny, extrakty, silice

Sacharidy

Tuky, oleje

Vitaminy

Živočišné látky, extrakty

www.nutrion.cz/info

PRO SPRÁVNOU FUNKCI STRÁNEK POVOLTE JavaScript.


DAMIANA (TURNERA DIFFUSA WILLD.)

Suché listy rostliny Damiana jsou používány od dob starých Aztéků a minimálně 100 let se udržují na americkém trhu s léčivými rostlinami jako sexuální tonikum, na které citlivě reagují především ženy.

 

Obsahuje 0,2 - 0,9 % silice a 0,2 - 0,7 % fenolického glykosidu arbutinu. Při použití je důležitá skutečnost, že je využíván sumární extrakt z listů; celý komplex obsahových látek pak patrně indukuje psychogenní efekt.

 

Tato listová droga je používána do některých bílkovino-sacharidových koncentrátů, kde má s komplexem dalších látek (např. sterolů) zvýšit libido. Na rozdíl od strychninu a kantarid není popsáno, že by tyto listy byly jedovaté.

aFK

Diskuze » DAMIANA (TURNERA DIFFUSA WILLD.)

Mohlo by Vás zajímat...


Stránky jsou věnovány informacím o výživových přípravcích, vitamínech, minerálech, doplňkové a sportovní výživě a látkám rostlinného původu. Stránky mají pouze informativní charakter.

Stránky se snaží podávat kvalitní, komplexní a objektivní informace. I přesto doporučujeme, veškeré zde získané informace porovnávat s dalšími zdroji, zejména z důvodu neustálého rozvoje vědních oborů spojených s oblastí zájmu těchto stránek.

Twitter NUTRIONczFacebook.com/nutrionczInstagram.com/nutrioncz

DAMIANA (TURNERA DIFFUSA WILLD.)