BMIAlkoholDiskuze×

VYHLEDAT

Zavřít

Aminokyseliny, kyseliny

Anabolika, steroidy

Antioxidanty

Bílkoviny, proteiny

Chemie

Enzymy, koenzymy

Hubnutí, diety, redukce

Kreatin, kre-alkalyn...

Minerální látky

PelMel

Pitný režim

Pohybový aparát

Přídatné látky, aditiva...

Řasy

Rostliny, extrakty, silice

Sacharidy

Tuky, oleje

Vitaminy

Živočišné látky, extrakty

www.nutrion.cz/info

PRO SPRÁVNOU FUNKCI STRÁNEK POVOLTE JavaScript.


PETRŽEL KADEŘAVÁ (PETROSELINUM CRISPUM MILL.)

Obsahuje v kořenech a plodech prchavý olej (silici) 2-7 %, jehož hlavní složkou je tzv. apiol, alfapinen a myristicin, kteří působí močopudně. Tento účinek je uplatnitelný např. v případech, kdy jde o to, přispět zvýšeným močením, při současném zvýšeném pocení (navozeným látkami z jiných rostlin) ke snížení tělesné váhy.

 

Petržel je bohatá na draslík, vápník, hořčík, mangan, železo a chlór, provitamin A, vitaminy B1, B2, B3, B6, Biotin, C, E a chlorofyl.

 

Spazmolytické působení na cévy napomáhá zvýšení průtoku krve v ledvinách. Působí na rozšíření artéríi, čímž nepatrně snižuje krevní tlak.

 

Působení na trávicí trakt se projevuje zvýšením sekrece trávicích enzymů a uvolněním křečí hladkého svalstva. Působí jako karminativum - prostředek proti nadýmání.

 

Povzbuzuje chuť k jídlu, zlepšuje funkci žláz s vnitřní sekrecí. Je výborný vnitřní prostředek k pročištění pleti.

 

Časté a dlouhodobé pití čajů s obsahem petrželové silice může dráždit sliznici trávicího ústrojí a ledviny a vést ke značnému překrvení pánve. Neměli by ho proto pít lidé se záněty ledvin a těhotné ženy (vyvolává kontrakce dělohy).

aFK

Diskuze » PETRŽEL KADEŘAVÁ (PETROSELINUM CRISPUM MILL.)

Mohlo by Vás zajímat...


Stránky jsou věnovány informacím o výživových přípravcích, vitamínech, minerálech, doplňkové a sportovní výživě a látkám rostlinného původu. Stránky mají pouze informativní charakter.

Stránky se snaží podávat kvalitní, komplexní a objektivní informace. I přesto doporučujeme, veškeré zde získané informace porovnávat s dalšími zdroji, zejména z důvodu neustálého rozvoje vědních oborů spojených s oblastí zájmu těchto stránek.

Twitter NUTRIONczFacebook.com/nutrionczInstagram.com/nutrioncz

PETRŽEL KADEŘAVÁ (PETROSELINUM CRISPUM MILL.)